Biznes i rekrutacja, Rozwój osobisty

Jak efektywnie rozpocząć dzień w pracy

W poniedziałek rano przychodzisz do pracy, już od samego wejścia do biurowca masz wszystkiego dość. Nie wiesz od czego zacząć więc zaczynasz od przeglądania Internetu: Facebook, wiadomości, demoty. Później kawa, jakaś kanapka i plotki z koleżanką. Spoglądasz na zegarek, jest 11:00. Nagle uświadamiasz sobie, że do 12:30 masz wysłać raport do szefa. Ups…znasz to?
6473364377_ec37320823_b

1. Zorganizuj się już w piątek.
Kończąc dzień pracy (zwłaszcza przed weekendem), staram się zawsze posprzątać swoje stanowisko. Układam dokumenty, wyrzucam niepotrzebne karteczki, porządkuję przestrzeń na biurku zwłaszcza, że nie należę do minimalistek i zawsze mam pełno dupereli (ale uwielbiam je!).

2.Zrób plan działania.
I to najlepiej dzień wcześniej. Czyli np. we wtorek, robisz plan na środę itd. Rano przychodzisz do pracy, spoglądasz w kalendarz i już wiesz co masz dziś do zrobienia. Jest to pierwsza rzecz, którą robię przed zabraniem się do wykonywania obowiązków zawodowych.
3. Wypracuj sobie schemat.
I trzymaj się go, niezależnie od tego, jak bardzo dziś Ci się nie chce. Mój schemat wygląda tak: kalendarz (sprawdzam, co mam zaplanowane na dziś), skrzynka pocztowa i nadanie priorytetów mailom (na ważne maile odpowiadam od razu, na pozostałe później), jeszcze raz zaglądam w kalendarz ( i dopisuję zadania, które ewentualnie pojawiły się na mailu), jeżeli czas pozwala idę zrobić herbatę i poświęcam 10 minut na przejrzenie wiadomości w Internecie.

Ten schemat sprawdza się u mnie, ważne aby mieć swój, dopasowany do charakteru pracy. Zachowanie tych zasad, pozwala mi szybciej wdrożyć się do obowiązków, zwłaszcza po ciężkim weekendzie 🙂