Inspiracje

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. XVI Finał Szlachetnej Paczki.

Od kilku już lat, w listopadzie wyczekuję otwarcia bazy rodzin Szlachetnej Paczki. Towarzyszy temu uczucie, które znam z dzieciństwa. Czekania na pierwszą gwiazdkę. Pomimo, że tutaj to nie ja dostaję prezent.

1353706764_pjawo0_600

Nasza Paczka

W tym roku, zdecydowaliśmy się obdarować starszego Pana-Stefana. Do naszej paczki zapakolwaliśmy jedzenie, kosmetyki,ciepłe ubrania, telefon komórkowy i farby, ponieważ Pan Stefan jest malarzem. Nie planowaliśmy wręczać paczki osobiście, ale sytuacja w magazynie potoczyła się tak, że wraz z Wolontariuszkami zawieźliśmy paczkę na miesjce:). W podziękowaniu, dostaliśmy uśmiech i przepiękny obraz narysowany przez Pana Stefana. Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy. Najważniejsze jednak jest to, że nasz prezent, uczyni czyjeś życie lepszym.

img_1937
Dlaczego warto się zaangażować w Szlahetną Paczkę

Mam nadzieję, że nikogo nie muszę przkonywać do tego,dlaczego pomaganie jest ważne. Można to robić na różne sposoby, osobiście i całkiem anonimowo. Najważniejszy jednak jest efekt, czyli dobra zmiana czyjegoś życia. Czasmi spektakularna, czasami ledwo widoczna, ale zawsze warta „zachodu”. Tak samo jest ze Szlachetną Paczką, niesie ona wiele zmian na lepsze, nie tylko w życiu obdarowanego, o to kilka przykładów:

1. Dzięki Tobie komuś będzie się łatwiej żyło.
2. Spełnisz czyjeś marzenie, które do tej pory dla wielu osób były mało realne.
3. Przywrócisz komuś wiarę w ludzi.
4. Zobaczysz szczery uśmiech.
5. Poczujesz się lepszym człowiekiem.
6. Zobaczysz, że ten świat pomimo wielu nieszczęść, jest dobry.
7. Przekonasz się, że każdy może być św. Mikołajem.
8. Zaangażujesz innych do pomocy.
9. Przekonasz się, że pomimo wielu różnic, wszyscy jesteśmy tacy sami.
10. Ktoś popłacze się z radości.
11. Przekonasz się , ze niewiele potrzeba do tego by komuś pomóc. Kazdy może to zrobić.
12. Dawanie jest równie fajne, jak i branie (a nawet lepsze!).
13. Dobro wraca!:)

W tym roku wszystkie rodziny znalazły swoich Darczyńców, a ja z niecierpliwością czekam już na kolejną edycję. Szlachetna Paczka zmieniła mnie w paczkoholika. Jeżlei w tym roku nie udało Ci się zrealizowac paczki, zabrakło Ci czasu, odwagi ub przekonania, to wciąż możesz wesprzeć paczkę finansowo: www.szlachetnapaczka.pl

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!!!!
indeks